Geschichte der Mokko Farm

Peahoone aastal 1980 (Endin-Laudahon)

Talu Ajalugu

Mokko am Ende Kuremaa mõisa aladel paiknev põlistalu, mille omanike esivanemat jäljed ulatuvad 1740.dates aastatesse, kes tollel ajäl kull vel naaberkülas Patjalas elasid. Mokkole asuti ilmselt juba 19. sajandi algupoolel ning Kuremaa mõisnikult von Oettingenilt ostis tolleegne peremees Jaan Alekand selle päriseks 1867. aastal. Mokko oli küllaltki suur talu - 60 Stunden und noch mehr oli ka hükeks põhjuseks, miks pidas Oskar Luts oma mälestustes Mokkot üheks kihelkonna jõukamaks.

Esimese vabariigi ajal oli Mokko õitsev talu - hat einen guten Ruf und einen guten Ruf. Peremees Franz Alekand Olí Tegev mit seinen Valla Ametites, in der Olam Palamuse Laenu-ja Hoiuühistu Juhatuse Esime, Jõgeva Põllumeeste Konvendi Liige, Palamuse Piimaühistu Asutaja und ihre Meiereihoone ehituse Initsiaator ning Kaitseliidu maleva Pealik. Perenaine paistis samuti ühistegevuses silma Naiskodukaitse esinaisena ja mujal. Talus oli tolle aja kohta silmapaistvalt kaunis lilleaed.

Juba 1944. Aastal Pillutati Mokko Pererahs ist eine sehr beliebte 50-jährige Familie, die sich mit Peal Aidamaja. Aidamaja oli aga 1981. aastal, kui pere selle endale kolhoosilte suvekoduks ostis, väga viletsas seiusus.

Talu taastamine auf kestnud juba ligi 30 aastat ja kõik hooned auf unzensiert ehitatud, aga mitte enam esialgseteks vajadusteks, vaid nüüd juba oma pere ja lemmikloomade tarvis ning küaliste vastuvõtmiseks ...